پتوهای شادی بریتیش ایرویز

این پتو های خاص که Happiness blankets نامیده می شوند یک ابتکار تحقیقاتی بود که برای اولین بار توسط  خط هوایی  بریتیش ایرویز درسال 2014 برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره حالت های روانی مسافران خود در طول پرواز Dreamliner  در مسیر هیترو به نیویورک بکار برده شد.
تحقیق و آزمایش این پتوهای شادی به این ایرلاین کمک کرد تا بتواند برای کم کردن استرس و هیجانات مسافرانش در طول سفر برروی تنظیم میزان نور کابین، سرگرمی ها و حتی نوع غذا و نوشیدنی ها،  که توسط مهمانداران و کادر پروازی ارائه می شود تغییراتی اعمال کند.

 

سنسورهای عصبی که قادر به درک احساسات مسافر هستند امواج مغزی مسافر را با بلوتوث متصل به پیشانی بند روی سر به پتو منتقل می کنند و سنسورهای رنگی استفاده شده در بافت پارچه  با توجه به حالت های استرس و یا آرام مسافر در مراحل مختلف پرواز تغییر رنگ می دهند.

          
Picture
Picture
تحقیقات نشان داد که درهنگام بلند شدن و فرود هواپیما رنگ پتو به دلیل هیجان مسافر، قرمز و هنگام سرو غذا و خواب رنگ آن آبی می شود. حتی محتوایی که در تلویزیون به نمایش در می آید هم بر روی احساسات کاربر تاثیر گذار است.
مدیران هواپیمایی بریتیش ایرویز توانستند به کمک این پتو ها نقاط ضعف پرواز های خود را تشخیص دهند و با بر طرف کردن آن ها، احساس آرامش بیشتری را به مسافرانش منتقل کنند.
 
   
   

 

Preloader