بار همراه مجاز

Picture

 

منظور از بار مجاز همراه، تعداد، وزن و اندازه ی آن بسته هایی است که در هواپیما نگهداری می شود که بسته به نوع کابینی که شما در آن خواهید بود، تعداد دفعات پرواز شما و فاکتورهای دیگر متفاوت است. اگر تا کنون بلیط خود را خریداری کره اید می توانید از بخش مدیریت رزرو من بار مجاز را بررسی کنید. در غیر اینصورت می توانید اطلاعات بیشتر را در زیر ببینید و یا با دفتر نماینده بریتیش ایرویز در ایران تماس بگیرید.

پروازهای British Airways, Open Skies and BA City

 • اندازه باری که تحویل داده می شود می تواند تا ابعاد 90X75x43 سانتی متر باشد. این ابعاد هر بخشی که بیرون زده مانند دسته، جیب، چرخها را شامل می شود.

 • محدودیت وزن شامل هر تک بسته می شود و امکان تقسیم وزن به تعداد بسته بیشتر وجود ندارد.

 

پروازهایی که مسافران تنها مجاز به داشتن بار داخل کابین هستند

اگر شما از کلاس نرخی ویژه ای استفاده می نمایید که تنها مجاز هستید بار دستی در داخل کابین داشته باشید، بار اضافه شما شامل جریمه و پرداخت هزینه می گردد. با این وجود اگربه همراه فرززندتان (تا 11 سال) مسافرت می نمایید، مجاز می باشید یک کالسکه تاشو و یک صندلی ماشین به رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای با خود همراه داشته باشید.

 


 

بار مجاز کلاس اکونومی (Economy (Euro Traveller, World Traveller, Eco

 

 

پروازها از/به ایران
بزرگسالان و جوانان (از 12 سال) 1 بسته (چمدان) حد اکثر بار 23 کیلوگرم

خردسالان و نوجوانان (2 تا 11 سال)

1 بسته (چمدان)  حد اکثر بار 23 کیلوگرم

بعلاوه یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان

نوزادان (زیر 2 سال)

1 بسته (چمدان)  حد اکثر بار 23 کیلوگرم

بعلاوه یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان


 کلاس اکونومی پرمیوم (Peremium Economy(Euro Traveller, World Traveller, Eco

 

 

پروازها از/به ایران
بزرگسالان و جوانان (از 12 سال) 2 بسته حد اکثر بار برای هر بسته 23 کیلوگرم

خردسالان و نوجوانان (2 تا 11 سال)

2  بسته حد اکثر بار برای هر بسته 23 کیلوگرم
بعلاوه یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان

نوزدان (زیر دو سال)

یک بسته حداکثر 23 کیلوگرم

یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان

 

بار مجاز بیزنس و فرست کلس Checked baggage in Business and First class

پروازها از/به ایران
بزرگسالان و جوانان (از 12 سال) دو بسته حد اکثر بار برای هر بسته 32 کیلوگرم

خردسالان و نوجوانان (2 تا 11 سال)

دو بسته حد اکثر بار برای هر بسته 32 کیلوگرم
بعلاوه یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان

نوزدان (زیر دو سال)

یک بسته حداکثر 23 کیلوگرم

یک کالسکه کودک و یک صندلی خودرو کودکان

 
 

سفر با خطوط هوایی دیگر

 • اگر پرواز شما خطوط هوایی دیگری غیر از بریتیش ایرویز را شامل می شود، بار مجاز شما ممکن است تغییر کند.
 • اگر هر پرواز شما کد BA دارد (مثلا BA 152) بار مجاز شما طبق قوانین بریتیش ایرویز خواهد بود حتی اگر برخی پروازهای سفرتان با خط هوایی دیگر یا به عبارتی کد-اشتراکی باشد.
 • اگر هر پرواز شما کد مجزا داشت بار مجاز شما را خط هوایی هر پرواز تعیین می کند.
 • اگر سفر شما شامل مجموعه ای از بریتیش ایرویز و کد خطوط دیگر هوایی باشد (مثلا AA 1122 یا IB3210) اجازه را خط هوایی با الویت بالاتر که معمولا اپراتوری است که بخش طولانی تر پرواز را به عهده دارد مشخص می کند.

 

اضافه بار برای اعضای کلوپ مشتریان (Executive Club & oneworld)

دارندگان کارت عضویت (Executive Club) نقره ای و طلایی و هم رده آنها در oneworld مجاز به حمل بار بیشتری می باشند:

درجه کارت میزان بار مجاز
طلایی / زمرد OneWorld  

  1 بسته اضافه در هر کلاس پروازی به ازا هریک ازافرادی که به همراه شما در یک رزرو هستند، به غیر از نرخهای ویژه که فقط مجاز به حمل بار داخل کابین هستند. تا وزن 32kg/ 70 Ib

نقره ای / یاقوت OneWorld

2 بسته (اگر در کلاس اکونومی مسافرت می نمایید)  برای تمامی افرادی که به همراه شما در یک رزرو هستند، به غیر از نرخهای ویژه که فقط مجاز به حمل بار در کابین هستند تا وزن 32kg/ 70 Ib

 

میزان بار مجاز زمانی که در کلاسهای پروازی متفاوت مسافرت می نمایید

اگر پرواز برگشت شما در بیش از یک کلاس پروازی (کابین) انجام شود، در هر بخش پرواز برای هر قسمت، قوانین همان کلاس اعمال می گردد.

به عنوان مثال

 • اگر شما از لندن به کیپ تاون در کلاس پروازی بیزنس (Club World) مسافرت می نمایید، قوانین این کلاس در مورد میزان بار اعمال می شود که یعنی 2 بسته و هریک تا 32kg.
 •  اگر در مسیر برگشت از کیپ تاون به لندن در کابین اکونومی (World Traveller) پرواز می نمایید، قوانین بار این کابین اعمال می شود: 1 بسته 23 kg.

 

توقف در میانه سفر و سفرهای ادامه دار

اگر شما در طول مسیر توقفی داشته باشید (Stop Over) به عنوان مثال شما با کابین بیزنس (Club World) از لندن به سنگاپور می روید و سپس در تاریخ دیگری از سنگاپور با کابین اکونومی(World Traveller)  به سیدنی مسافرت می کنید، میزان بار مجاز برای هر بخش، طبق قوانین همان کلاس پروازی اعمال می شود.

اگر در طول یک سفر غیرمستقیم با بیش از یک کلاس پروازی مسافرت می نمایید، میزان بار مجازتان بر اساس بار مجاز مسیر اصلی  برای کل سفر در نظر گرفته می شود  که معمولا بخش طولانی تر پرواز است.

مثال

اگر شما از دبی به لندن مسافرت می نمایید (کلاس بیزنس و کابین Club World) و سپس در کلاس اکونومی (کابین World Traveller) از لندن به رم می روید، هر قسمت از سفر شما قوانین و محدودیتهای بار متفاوتی دارد. تمام طول مسیر شما طبق قوانین مسیر طولانی تر که دبی و کلاس پروازی Club World می باشد. 

 

بار مسافر در پروازهای غیر مستقیم

اگر از فرودگاهی ادامه مسیر می دهید که لازم باشد در اولین نقطه ورود بار خود را تحویل گرفته و پرواز بعدی تان پرواز داخلی در آن کشور باشد، لطفا نمایه های ورود/بخش بار (Arrival/Baggage reclaim) را پیدا نمایید و بار خود را دریافت نموده و مجددا برای ادامه مسیر به کانتر بعدی تحویل دهید.

اگر شما یک بلیت برای کل سفرتان دارید، فقط 1 بار در ابتدای سفر بار خود را تحویل داده و در مقصد نهایی دریافت می نمایید.

اگر شما 2 پرواز مجزا برای رسیدن به مقصد نهایی خریداری کرده باشید، به عنوان مثال از ادینبورگ به لندن و در ادامه از لندن به نیویورک، باید:

 • برای پرواز اول ، ادینبورگ به لندن، بار خود را تحویل دهید.
 • در لندن نمایه های پروازهای ورودی / بار (Arrivals/Baggage reclaim) را پیدا نمایید و بارتان را دریافت کنید.
 • برای پرواز دوم خود ،از لندن به نیویورک، بار را مجددا تحویل کانتر مربوطه دهید.
 •  با توجه به موارد بالا، زمان کافی برای به موقع رسیدن به پرواز خود در نظر بگیرید.

 

کالسکه

اگر کالسکه کوچک و تاشو سبکی دارید (ابعاد حداکثر وقتی کالسکه تا شده و بسته می باشد: 117*38*38 cm/46*15*15 in ) می توانید تا زمان سوار شدن به هواپیما و تا درب ورود به هواپیما کالسکه را با خود ببرید و در اکثر فرودگاههای دنیا می توانید کالسکه را مجددا در هنگام خروج از هواپیما، دم درب تحویل بگیرید. لطفا حداقل 40 دقیقه پیش از زمان پرواز در گیت خروجی حضور داشته و آماده سوار شدن به هواپیما باشید.

کارکنان پرواز کالسکه شما را در بخش ویژه نگه می دارند و تمام تلاششان را می کنند تا شما در زمان خروج از هواپیما، کالسکه را دریافت نمایید.

کالسکه هایی با اندازه بزرگتر، شامل کالسکه هایی که متشکل از دو یا چند تکه است را می توانید تا درب ورودی هواپیما با خود ببرید، اما در زمان خروج باید کالسکه را از بخش تحویل بار، دریافت کنید. لطفا توجه داشته باشید ممکن است مسافتی که لازم است پیاده در داخل فرودگاه طی کنید، مسافت زیادی باشد و اگر قرار باشد کالسکه کودک خود را از بخش بار تحویل بگیرید، خود را آماده نمایید.

 

تعداد صندلی چرخ دار / وسایل کمکی

از/به امریکا              می توانید به تعداد نامحدود صندلی چرخدار/ وسایل کمکی به همراه بار مجاز خود داشته باشید. البته به شرطی که این وسایل برای استفاده شخص مسافر باشد.

 

سایر کشورها             می توانید تا 2 صندلی چرخ دار/ وسیله کمکی به انضمام بار مجاز خود همراه داشته باشید.

 

 

ابعاد صندلی چرخدار/ وسایل کمکی

پروازهای بلند مدت بریتیش ایرویز :  حد اکثر ابعاد   140*85*152 cm/  55.1*33.5*59.8 in

پروازهای کوتاه مدت بریتیش ایرویز:  حداکثر ابعاد    140*85*106 cm/ 55.1*33.5*41.7 in

پروازهای BA CityFlyer :   حداکثر ابعاد 74*94*73 cm/ 29.6*37.6*29.2 in

اگر وزن صندلی چرخ دار/ وسیله کمکی شما بیش از 250 kg (551 Ib) باشد، خواهشند است ابتدا با ما تماس بگیرید تا ببینیم آیا امکان حمل آن را داریم یا خیر. ضمنا هیچ هزینه ای بابت اضافه وزن صندلی چرخ دار شما یا وسیله کمکی، دریافت نخواهد شد.

ما اکثر انواع صندلی چرخ دار را که با باتری کار می کنند، می توانیم حمل کنیم. جهت آمادگی بیشتر، خواهش می کنیم از قبل به ما اطلاع دهید و پیش از سفر، موارد ایمنی را رعایت فرمایید.

 

ابزار پزشکی

از نظر وزنی هیچ محدودیت و یا جریمه ای برای حمل وسایل و ابزار پزشکی وجود ندارد، اما از نظر تعداد بسته و مقدار دارویی که هر شخص می تواند حمل نماید، محدودیت وجود دارد و این موارد باید پیش از سفر، تایید شده باشند.

 

مواردی که مجاز به حمل آن نمی باشید

قوانین و مقررات خاصی در مورد آنچه می توانید همراه داشته باشید و آنچه مجاز به حمل آن نمی باشید، وجود دارد.

قوانین ایمنی در مورد بار مجاز

 

پرواز با سایر شرکتهای هواپیمایی طرف قرارداد

 • اگر سفر شما شامل پرواز با یکی دیگر از شرکتهای هواپیمایی طرف قرارداد ماست، ممکن است مقدار بار مجاز شما تفاوت داشته باشد:
 • اگر تمامی پروازهای بلیت شما کد BA داشته باشند (به عنوان مثال BA1234) مقدار بار مجازتان طبق قوانین بریتیش ایرویز می باشد، حتی اگر بخشی از پرواز و یا تمام پروازتان با هواپیمایی دیگری انجام شود (اصطلاحا به چنین پروازهایی  codeshare  اطلاق می شود.)
 • اگر تمامی پروازهای بلیت شما کد هواپیمایی دیگری (به جز BA) داشته باشد، بار مجاز شما طبق قوانین آن هواپیمایی محاسبه می شود.
 • اگر بلیت مسافرت شما شامل کد هواپیمایی بریتیش ایرویز و هواپیمایی دیگری باشد (به عنوان مثال AA1122 و یا IB3210) بار مجاز شما طبق قوانین هواپیمایی بارزتر (که معمولا شرکتی است که بخش طولانی تر سفر شما را انجام می دهد) محاسبه می گردد.

 

                                            برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر نمایندگی بریتیش ایرویز، پارسیان پرواز مهر در ایران تماس بگیرید.  

 

 


 

Economy (Euro Traveller, World Traveller, Eco)

بار مجاز بریتیش ایرویز

If you have a small, fully collapsible and lightweight pushchair/stroller (with maximum dimensions of 117cm x 38cm x 38cm/46in x 15in x 15in when the pushchair is collapsed), you will qualify to take this right to the aircraft door and collect at the aircraft door at most airports.

Please arrive at your departure gate no later than 40 minutes before departure time, and prepare to pre-board the aircraft.

The staff will put your pushchair into the hold and will do all possible to return it to you at the aircraft door.

All other, larger pushchairs, including double and multi-piece pushchairs can be taken to the departure gate, however, on arrival you must pick up these larger pushchairs at the baggage carousel in the baggage hall.

Please be aware that walking distances at airports can be long, and if you bring a larger pushchair you should be prepared to transport your child to the baggage carousel by another method.

بار مجاز بریتیش ایرویز

car seat

Preloader